Jak powstają ceramiczne zawieszki?

Zawieszka ceramiczna wspaniały prezent dla każdego. Kompozycja kliku zawieszek to oryginalne i niepowtarzalne ozdoby na choinkę.

Po uformowaniu gliny w odpowiedni kształt, pozostawiamy do całkowitego wyschnięcia. Następnie umieszczamy produkty w komorze pieca ceramicznego , przygotowując je do pierwszego wypału. Wypalamy na tzw. „biskwit” w temperaturze w zakresie ok 900°C (w zależności od rodzaju użytej gliny). Potem następuje etap zdobienia, czyli ręcznego nakładania szkliw. To niezwykle ważny moment, bo od jego precyzji i staranności i pomysłu zależy efekt końcowy.

Produkty trafiają do ponownego wypalenia w temperaturze ok. 1100°C. Jest to czas, w którym szkliwa się utrwalają, pojawią się intensywne kolory , a glina staje się trwalsza i bardziej wytrzymała. .. Dzieje się magia, którą Klient może podziwiać patrząc na gotowy produkt…

Całość ozdobnie zapakowana w tekturowe pudełko wypełnione drewnianym siankiem. Do każdego produktu jest dołączony opis produktu.

Nasze choinki

Unikatowe, wykonane ręcznie szklane choinki, wykonane w technice fusingu.

Jak powstają?

Najpierw szkło musi być przycięte na odpowiedni rozmiar, układane warstwowo, a następnie pomiędzy warstwami ręcznie dekorowane i barwione  kolorowymi, sproszkowanymi szkłami oraz płatkami szklanymi. Całość jest poddana obróbce cieplnej w piecu w temperaturze ok. 830°C. Każda z choinek jest oryginalna, niepowtarzalna w innej kompozycji kolorystycznej. Dodatkowo podczas stapiania , zatapiają się pęcherzyki powietrza, które w niezwykły sposób zdobią przedmiot, nadając tym samym niepowtarzalnego wyglądu.. Całość zapakowana ozdobnie w pudełko kartonowe wypełnione drewnianym siankiem oraz dołączony jest opis produktu.

Szklana choinka naszej pracowni to interesująca propozycja do udekorowania nowoczesnego wnętrza domu.

Produkty okazjonalne

Tworzymy także produkty na specjalne zamówienia naszych Klientów, np. jako prezenty dla gości weselnych lub upominki jako podziękowania dla rodziców.

Dużą popularnością cieszą się także nasze wieńce adwentowe.